To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Sosna czarna, dąb? - pomocy

Anonymous - 2009-05-18, 18:17

Właśnie teraz robię żeby gałązki rosły poziomo i zaraz będę świeczki usuwał... czemu średni materiał? Co polecasz w ogóle dla początkującego na pierwsza drzewko?
EnDiK - 2009-05-18, 18:29

Materiał moim zdaniem jest średni ponieważ jest rzadki oraz nie podobają mi sie długie zeszłoroczne przyrosty. Jednak jest to młoda roślina więc wszystko przed nią, wystarczy ją odpowiednio potraktować. Ja zaczynałem od klona pospolitego i sosny pospolitej (i żyją do dzisiaj :-P ) Ostatnio fikusy (nie marchewy :-| ) zdobyły uznanie. Polecam oczywiście zacząć od rodzimej rośliny lecz nie mam faworyta na "Pierwsze drzewko". Na ten temat była już rozmowa na forum.
Anonymous - 2009-05-18, 18:34

No ja tez mam parę sosenek pospolitych ;p świeczki urwane i gałązki w poziomie... dostałem je od znajomego i tak są najlepsze :D mam nadzieje że za rok będzie więcej rozgałęzień
Z sosenkami zwyczajnymi chyba po eksperymentuje troszkę i z 1 albo 2 w drut wezmę ;p

Anonymous - 2009-05-21, 19:01

Nie będę zakładał nowego tematu
Dostałem od znajomego drzewka wydaje mi się że to dęby ale nie jestem pewien proszę mnie upewnić
Co dalej z nimi i czy sie nadają?
Jak je ciąć na przyszłość i jakie style?

Pierwszy
1
2
3

Drugi
Ma jakieś dziwne końcówki liści, są czarne na końcach... :/
1
2
Dziękuje za pomoc i za wasz czas który dla mnie poświęcacie

P.S.
Do sosen też możecie zaproponować style

armin - 2009-05-21, 20:33

Oba dęby. Końcówkami się nie przejmuj, młode liście tak mają.
Anonymous - 2009-05-21, 20:35

Nadają sie? Proszę o odp na inne pytania :p ten większy ma dość gruby pięń którego raczej już sie nie da formować
armin - 2009-05-21, 20:57

Jeśli masz je już w doniczkach, to się nimi dalej zajmuj. Materiał przeciętny, ale za kilka lat może coś z niego być. Trzeba jednak budować koronę niemal od podstaw. Z cięciem w tym sezonie się wstrzymaj. Forma zależy od Ciebie. Jest kilka możliwości, ale za dużo opisywania, lepiej omówić drzewa i sposób ich prowadzenia na jakimś spotkaniu.
Anonymous - 2009-05-21, 21:01

jestem początkującym i na warsztaty mnie jeszcze nie stać ;p może za parę latek :D chyba pójdą do gruntu gdzieś w lesie ;p chciał bym sie tylko dowiedzieć w jakim stylu proponujecie :p


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group