To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Martwy korzeń mirta

armin - 2008-08-15, 22:05

Dni są coraz krótsze. Nadchodzą ciężkie dni dla roślin, dla mirtów też. Osobiście nic bym teraz nie robił oprócz zdjęcia drutu. Wiosną - rozwiązanie Patryka jest przyszłościowe. Biorąc jednak pod uwagę silną zdolność mirtów do wypuszczania nowych pędów popieram Jacka. Obciąłbym jednak przy przedostatnim rozgałęzieniu (trochę poniżej miejsca gdzie teraz kończy się drut). Dużo papu w przyszłym sezonie i powinno zrobić się mocno zielono.
Anonymous - 2008-08-16, 12:40

No właśnie - Mirt jest o tyle wdzięczną roślinką dla początkujących, że szybko się rozrasta i można łatwo skorygować wiele błędów :-) Dlatego go wybrałam :-) Poza tym jest ładny i pięknie pachnie przy zraszaniu :!:
Druty już zdjęłam i zostawiam go teraz bez drastycznych operacji. Niech sobie ode mnie odpocznie, rozrasta się i gęstnieje. A na wiosnę wrócimy do głębszej kosmetyki :)
dzięki
pozdrawiam

Anonymous - 2009-05-10, 13:59
Temat postu: rok później :)
cały czas zagęszczam koronę... a co dalej z pniem i konarami? robić już coś czy skupić się tylko na zagęszczaniu narazie? i którą stronę proponujecie na przód? chyba ten większy pieniek na prawo nie?
Anonymous - 2009-05-10, 14:21

nadal chciałabym docelowo styl dwupienny, mniej więcej coś takiego (czerwony-gałąź do obcięcia; zielony-planowana korona)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group