To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - opadające liście - możliwe przyczyny

Anonymous - 2007-08-19, 20:56

To chyba go przenawoziłaś czy przenawoziłaś. Nie zanurza się drzewka , wykończysz je w ten sposób ...
Anarhis - 2007-08-20, 11:57

Koleżance chyba chodziło o podlewanie przez zanurzanie a nie trzymanie drzewka cały czas w wodzie do polowy donicy. A na przyszłość Marto lepiej nawozić za mało niż za dużo, bo co za dużo to i świnia nie zje :)
ogrodnik - 2007-08-20, 13:10

Jeśli drzewko jest przysuszone to lepiej zraszać tylko podłoże, a nie podlewać normalnie (jakim sposobem byśmy tego nie robili). W ten sposób nie przelejemy i nie dobijemy drzewka. Jeśli chcesz mu pomóc odżyć możesz zrobić mu mini szklarenkę z torebki foliowej (jak dokładniej to zrobić szukaj na forum).
Anonymous - 2007-08-20, 19:54

czesc mam takie pytanie czy od nawozenia moga zaczac opadac liscie?? kupilam nawoz do bonsai i podlewam raz w tygodniu i ostatnio zauwazylam ze gubi liscie trzymam drzewko w pokoju okno jest od wschodu ale chronie go przed ostrym sloncem jak czesto powionno sie podlewac drzewko??
pawel18 - 2007-08-20, 19:58

jest to możliwe jak za często i za dużo się nawozi ja nawoże co 2 tygodnie i z tego co wyczytałem w ksiązce to większość rośłin nawozi sie co 2 tygodnie drzewko zazwyczaj podlewa się wtedy gdy wierzchnia warstwa lekko przeschnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group