To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Jakim cudem drzewko tak wygląda :)

djaana - 2016-04-19, 12:55
Temat postu: Jakim cudem drzewko tak wygląda :)
Witam, moja przygoda z bonsaiem dopiero sie zaczyna. Dużo czytałam i taka teoretyczna wiedzę już mam lecz mam jedno pytanie-najważniejsze. W Jaki sposób powstaje miniatura drzewa. Tzn że jego liście np klonu czy dębu są malutkie jak całe drzewo. Czego to zasługa i co sie robi by to uzyskać. Czytałam coś o podcinaniu korzeni i że niby to dlatego ale nie wiem. Proszę o pomoc :) :):):) Bo bardzo mnie bonsai interesuje.
MaciekMM - 2016-04-19, 17:15

No tak na stałe to nie da się zmniejszyć rozmiaru liści. Są zabiegi które chwilowo zmniejszają wielkość liści poczytaj : defoliacja
malyjasiuprim - 2016-05-10, 22:30

MaciekMM napisał/a:
No tak na stałe to nie da się zmniejszyć rozmiaru liści. Są zabiegi które chwilowo zmniejszają wielkość liści poczytaj : defoliacja

Nieprawda !.....da się na stałe zmiejszyć rozmiar liści...przecież to widać na niejdnych bonsai, tych europejskich i światowych...I nie jest to wcale łatwo opisac, a tym bardziej zrobić, bo to proces, doświadczenie, lata nauki i podglądania przyrody...Całkowita defoliacja to nieporozumienie!!!

MaciekMM - 2016-05-12, 10:55

malyjasiuprim napisał/a:

Nieprawda !.....da się na stałe zmiejszyć rozmiar liści...

Jak znajdziesz gdzieś - gdziekolwiek opis metody na trwałe zmniejszenie liści (np tak z 40-50%) u roślin to daj znać. Podejrzewam, że wielu z nas sypnie $ za taką informację.

Pit-B - 2016-05-13, 09:07

malyjasiuprim napisał/a:
bo to proces, doświadczenie, lata nauki i podglądania przyrody...

Opis metody... tyle.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group