To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - mlody modrzew japonski

fiedler1 - 2013-04-11, 21:31
Temat postu: mlody modrzew japonski
Witam. Posiadam mlodego modrzewia prowadze go od siewki, w tym roku nadalem mu nietypowa forme (taka mi sie podoba) Zastanawiam sie, ktore galazki zostawic a ktore nie... wiem, ze zdjecia sa slabe robilem komorka, jezeli chce aby galazki sie dobrze rozkrzewily to nalepiej przyciac je za drugim pakiem ? Po cieciu nowy wierzcholek zostal wyprowadzony z galazki... Niestety moja wiedza jezeli chodzi o formowanie modrzewi jest zerowa... cenne sugestie mile widziane :)

Pozdrawiam

Pit-B - 2013-04-11, 22:06

Szesnaście i pół miesiąca na tym forum i Ty kolego wstawiasz coś takiego? Co tu jest do formowania? Temu krzaczkowi potrzeba gruntu i słońca przez parę ładnych lat, modrzewie to jedne z najpiękniejszych drzew, wg. mnie bardzo trudne. Usuń jak najprędzej te druty, daj mu się rozwinąć. Obserwujesz to drzewko od siewki, więc powinieneś widzieć jak się rozwija. Kolego jeśli będziesz cierpliwy, to na pewno kiedyś kiedyś będzie coś z tego, ale teraz daj mu zdrowo rosnąć.
fiedler1 - 2013-04-11, 22:30

Wiem, ze jest to mloda roslina... na zdjeciu wyglada na mniejsza niz jest w realu, drutow nie bede sciagal poniewaz nadaja mu docelowa forme i puki co nie wrastaja sie ...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group