To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Jałowiec, nic specjalnego.

peper50 - 2012-07-17, 22:07
Temat postu: Jałowiec, nic specjalnego.
Witam.

Jakoś 2 lata temu mama chciała usunąć krzaka ale nie chciałem go uśmiercić. Po pierwszym formowaniu wyszła tragedia. 2 lata rósł i nie wiedziałem co z nim zrobić. Ostatnio jakoś mnie natchnęło. Miał być bunjin (wkleję później fotkę) a wyszło trochę więcej bo pokazało się kilka opcji. Z czubka trzeba trochę wyciąć jeszcze. Odmiana nieciekawa ale jako roślina ozdobna może być.

Pozdrawiam serdeczne.

nandu - 2012-07-18, 23:21

Już widać zmiany na lepsze. Kto wie co z tego jałowca wyciszniesz za kilka lat. Pozwoliłam sobie na małe cięcie ;-)
peper50 - 2012-07-18, 23:52

Dzięki za virta :) . Niestety ta gałąź na dole z lewej strony nie należy do tego pnia, jest bardziej z tyłu ale miało być coś podobnego. Będę w weekend w domu to wkleję zdjęcie jak miało to wyglądać.

Pozdrawiam serdecznie.

MaciekMM - 2012-07-19, 10:55

Niby mniej zieleni a jakoś lepiej na vircie wygląda. A zawsze mi się wydawało że im więcej tym lepiej (chodzi o zieleń).
wro_bel - 2012-07-19, 11:17

Bartku na vircie przygotowanym przez Lenę rzeczywiście jałowiec prezentuje się lepiej - szedłbym w tę stronę. Wygląda na to, że jałowiec ma potencjał i za kilka lat będzie z tego ładne bonsai.

Jedyne co mi nie do końca się podoba to ten jin (na Twojej focie jedyny, na vircie ten dolny) - jakiś taki za równo ucięty. Ale to tylko takie skromne zdanie początkującego ;-)

Powodzenia.

peper50 - 2012-07-19, 12:18

Tak jak pisałem, nie da się zrobić czegoś takiego jak Lena zaproponowała na vircie bo gałęzie niektóre nie nalezą do tego pnia który jest zaprezentowany. Pokażę Wam jaki był i chyba jest kierunek w którym chciałem iść. Zieleni spadło od groma i będzie pewnie jeszcze spadało ale stopniowo.

Zgadza się. Martwe nie było robione. Jedynie ściągnięte łyko.

Dziękuję za trafne wypowiedzi i pozdrawiam serdecznie. :)

nandu - 2012-07-19, 23:05

Takie jest własnie formowanie przez internet :-> . Myślałeś Bartku o zapuszczeniu "dolnego pnia" w celu podtuczenia pnia w dolnej części?
peper50 - 2012-07-19, 23:33

Ta odmiana jałowca niezbyt reaguje na takie zabiegi. Mam go już z 10 lat a może więcej. Rósł w gruncie i pień jaki był jaki jest. Nawet nie myślałem o nim jako o bonsai bo materiał marny. Może chociaż będzie przypominał drzewko bonsai :) .

Pozdrawiam.

Pit-B - 2012-07-20, 22:43

Przebonsajowany krzak, ale bardzo mi się podoba. Sek w tym że roślina ma rosnąć, a jak rośnie to fajnie się na niej pracuje, a jak się ma talent jak Bartek albo Nandu to wirty nawet fajnie wyglądają.
peper50 - 2012-07-21, 13:09

Przepraszam za tą szmatę ale nic innego nie miałem pod ręką. Taki był pomysł jak na zdjęciu i kto wie czy tak się nie skończy. :P

Pozdrawiam.

MaciekMM - 2012-07-24, 15:52

Nawet szmatka nie przeszkadza. Wygląda OK. Nie wiem jak ten jin na żywo ale coś mi on nie pasi, ja bym go całkiem wyciął. I tak jak poprzednicy proponują zrobił nowego (nie za wielkiego) z tej zasłoniętej gałęzi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group