To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM PO¦WIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsai¶ci całego ¦wiata! Ł±czcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Gatunek + problem z li¶ciami

MeLi87 - 2011-12-18, 22:34
Temat postu: Gatunek + problem z li¶ciami
hej!
Niedawno dostałam swoje pierwsze drzewko bonsai. Niestety nie znam gatunku, a bardzo bym chciała pielęgnować je w prawidłowy sposób. A do tego ostatnio na li¶ciach pojawiły się tak jakby uschnięte fragmenty i nie mam pojęcia jak temu zaradzić.

Bardzo proszę o pomoc!!!

MeLi87

armin - 2011-12-19, 08:04

Ligustr chiński. Problem z li¶ćmi to wynik uszkodzenia mechanicznego podczas transportu.
MeLi87 - 2011-12-19, 08:43

Dziekuje za rozpoznanie gatunku!!
Niestety to nie uszkodzenie mechaniczne, ponieważ ta dziwna skaza pojawiła się na li¶ciach jak drzewko już było w domu=/ może to być jaki¶ grzyb? to wygl±da jakby listki były przypalane miejscowo i wysuszały sie fragmentarycznie.

armin - 2011-12-19, 15:30

Ligustr ma wyj±tkowo delikatne li¶cie. Wystarczyło niewidoczne małe i lekkie przerwanie blaszki li¶ciowej. Po pewnym czasie tkanka wokół uszkodzenia zaczyna zanikać. Nie spotkałem się jeszcze z takimi objawami działania szkodnika lub grzyba. Dlatego też upieram się przy swojej wersji.
peper50 - 2011-12-19, 19:59

U mnie po zakupie też się tak robiło. Pewnie jeszcze trochę li¶ci spadnie. Dbaj, będzie wszystko ok.
MeLi87 - 2011-12-19, 23:00

Dziekuje za pomoc!! Dalej bede dbac o drzewko i mam nadzieje ze bedzie ladnie rosn±ć=) Może faktycznie to uszkodzenie mechaniczne. Bede obserwować co się będzie działo dalej.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc i dobre rady =)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group