To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - wiaz pospolity-

Anonymous - 2011-08-10, 22:03
Temat postu: wiaz pospolity-
Witam,

wiem ze jest sporo tematów dotyczących wiąza drobnolistnego jednakże nigdzie nie znalazłam podobnego do mojego.... Zacznę od tego, że zakupił go mój mąż i do wczoraj(od 2 lat)on się nią zajmował jednakże nie podobają mi się jego rezultaty i sądzę że to drzewko zaczyna być po prostu zaniedbane. Postanowiłam wziąć go w swoje ręce. Umieszczam 2 fotki i proszę pomóżcie mi w przycięciu go. Problem jest tylko taki, że on ma dużo pędów odrastających od pnia tzn. jest łyska gałązka 4-5cm a pozniej listki.. I nie wiem jak mam je podciąć. Proszę o jakieś wskazówki.

pozdrawiam
Evelina

To są zdjęcia mojego(męża) drzewka:
http://imageshack.us/phot.../naforum2x.jpg/

http://imageshack.us/phot...5/naforum1.jpg/

peper50 - 2011-08-10, 22:05

Gdzie stoi ten wiąz? Jak daleko od okna?
Anonymous - 2011-08-10, 22:07

on stoi na oknie ( w lato slonce od 15 do wieczora), jednakże do zdjec postawilam go na stole:)
peper50 - 2011-08-10, 22:16

No nie wygląda za dobrze. Najlepiej jakbyś poczytała o przycinaniu w książce do bonsai np Płochockiego.

Młode pędy przycina się zostawiając 2-3-4 listki. To zależy od Ciebie. Jak chcesz, żeby zieleń była bliżej to zostawiasz mniej listków.

Najlepiej poczytaj.
Pozdrawiam.

Anonymous - 2011-08-10, 22:21

A moge przyciac na tyle, żeby pozostały gołe gałązki zeby uformowac kształ ? przez jakis czas bedzie troche ogołocony. czy raczej takich drastycznych rzeczy sie nie robi? Ile powinna wynosic srednia dlugosc takie odrostu?? Acha no i dzieki za ksiazke na pewno poczytam... A masz jakis namiar na ta ksiazke online
peper50 - 2011-08-10, 23:19

Najlepiej takie cięcia mocne robić wiosną przed wybiciem pąków. Teraz jest trochę za późno na takie zabiegi aczkolwiek wiązy można przycinać cały rok. Nie mogę podać strony bo to piractwo.
Pit-B - 2011-08-10, 23:25

Wystarczy napisać tnij a przekonamy się jak to działa na naszą roślinę.
Anonymous - 2011-08-11, 00:03

nie wiem co ma oznaczac powyzsza odp ale wolalam sie zapytac... bo ufam ze nikt nie napisze tnij jakby mialo to bardzo zaszkodzic roslinie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group