To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - jaka donica

Anonymous - 2011-07-15, 16:51
Temat postu: jaka donica
czy zamiast w kólko przesadzać drzewko można odrazu dac je do duzej donicy jesli nie to z jakiego powodu jesli tak to czy wiąze się to z jakimisnowymi obowiązkami np. wiecej podlewania -nie znalazłem dokładnych odpowiedzi na te pytania na forum.
peper50 - 2011-07-16, 10:07

To więcej czytaj bo wszystko jest na forum. Większa donica = więcej ziemi = więcej wody potrzebnej do jej zwilżenia. Donice do bonsai dobiera się według konkretnych zasad co też było już opisywane na forum kilkukrotnie, nawet przeze mnie.

Często wsadza się młode rośliny do dużych pojemników, dlaczego? Szukaj na forum.

Anonymous - 2011-07-16, 10:53

no tak ale poza tym ze wiecej podlewam to czy coś się stanie ?? nie wiem drzewko bedzie miało zawiele miejsca i nie bedzie karłowaciało ?? mozna miec przeciez 1 duza donice raz za czas go z niej wyjąc przyciąc korzenie te najwieksze i wsadzic spowrotem a przy okazji mozna jakies mniejsze jeszcze przy tym chodowac ?? nie umiem szukacna tym forum tzn umie lae nic nie znajduje ;/
Łukasz Czarnecki - 2011-07-16, 13:37

Jak każdemu początkującemu polecam książkę Płochockiego bądź Tomlinsona.
Poszukaj na allegro i od tego zacznij swoją przygodę z bonsai.

Anonymous - 2011-07-16, 13:49

wiem wciągnąłem rodziców w to i jak narazie każdy ma swojego fikusa :D przygode z bonsai zacząłem wczoraj :D :D mam też maleńką sosenke amerykańską.musze troche ksiązek nakupic na ten temat dzieki za rade
Anonymous - 2011-07-16, 19:09

ale wciąż się nie dowiedziałemczy zaduza donica w czymś szkodzi ?? ? nie wiem np. drzewo ma zaduzy luz i nie karłowacieje ?
slowikp - 2011-07-18, 06:34

Donice dobiera się w/g pewnych zasad, wysokość grubość drzewka, kolor kory itd., a jeśli już na samym początku nie chce ci się co rok przesadzać i zadajesz takie pytanie to sobie odpuść bo pewnie nie będzie ci się chciało podlewać czasami dwa razy dziennie, zraszać, walczyć z robactwem, doświetlać itd., nawet nie napisałeś jakie masz drzewko (macie drzewka)
Anonymous - 2011-07-18, 07:58

mam beniaminka i sosne amerykańską i szukam w kwiaciarni jeszcze retusa juz podchodowanego bo te to sadzonki. i nie pisz do mnie zebym sb odpuscił bo nie odpuszcze a forum jest poto zeby się spytac i dostac odp. na pytanie. znalazłem u babki taką fajną doniczke jak do bonsai tylko dość duzą jak na moje drzewka bądź nawet przyszłe któe kupie i się pytałem czy cos by się stało bo podoba mi się ta donica . dzięki za odp.
Mirek Drabent - 2011-07-18, 22:50

Nie odpuszczaj-rośliny możesz wsadzać wbrew wszystkim zasadom, nawet do beczki po ogórkach ,,a przy okazji mozna jakies mniejsze jeszcze przy tym chodowac ".Książek nie wystarczy ,,nakupic" należy je przeczytać (najlepiej kilkakrotnie).Gdy pojawią się wątpliwości -szukaj odpowiedzi w innych miejscach-np. internet.W ostateczności zakładaj temat na Forum.Pieklisz się że nikt nie odpowiada na pytania.A twoje pytania to PODSTAWY BONSAI, które znikają po lekturze np.książek z biologii.Życzę miłej lektury i więcej cierpliwości.Nie wstydzimy się imienia i nazwiska.
Anonymous - 2011-07-21, 19:51

dobra dobra spoko zadałem jedno pytanie z czystej ciekawości a wy zaraz ze nie cierpliwy i wogle jestem poprostu chciałem wiedziec a co do ksiązek to zazwyczaj jak się jakąs kupuje to do czytania a nie dla samego kupna :D a co do znalezionej donicy - bede musiał poczekać aż drzewka urosną :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group