To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - żółknący wiąz

Anonymous - 2011-05-31, 19:59
Temat postu: żółknący wiąz
Witam wszystkich,

jestem tu od niedawna, bo mam problem ze swoim wiązem drobnolistnym. Od jakichś 2-3 tygodni zauważyłam, że żółkną mu liście - najpierw robią się jakby w kropki a potem żółkną. Myślałam na początku, że to może wina przelania, ale ostatnio nie podlewałam go przez ponad 5 dni i dalej jest to samo. Ogólnie podlewam go co 2 do 4 dni, w zależności od potrzeby, a nawożę ok raz na 2 tygodnie. Mam go od marca, przyszedł z Holandii, ale wygląda, że okres aklimatyzacji ma już za sobą (przynajmniej wydaje mi się, że już go przeszedł i przez jakiś czas wszystko było ok). Z innych informacji - ma ponoć 6 lat, stoi ok 2 m od okna (przy upałach). Był przycinany dwa razy, nowe liście póki co są duże i zielone.

poniżej przesyłam zdjęcia i proszę o pomoc;)



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Anonymous - 2011-05-31, 22:04

na dwór z nim na słonko ;) i powinno byc dobrze
dzi4d3k - 2011-05-31, 23:07

Witam,
odstaw nawożenie do czasu aż drzewko dojdzie do siebie.
Pozdrawiam

Anonymous - 2011-08-06, 15:17

Mam taki sam problem, z tym, że mój wiąz od wiosny stoi na zewnątrz ale przez zdecydowaną większość dnia ma cień. Przestawić go na większe słońce?
peper50 - 2011-08-06, 21:42

Wiązy które stoją na słońcu bardziej przebarwiają się jesienią niż te które rosną w półcieniu. Wiąz może stać zarówno w jednym jak i w drugim miejscu.
Anonymous - 2011-08-06, 22:35

Więc to nie wina naświetlenia. Co jest powodem żółknięcia liści tak jak na zdjęciu w pierwszym poście? Mój wiąz gubi ich coraz więcej i nie zostało ich już wiele. Mimo to ciągle puszcza nowe pędy. Może tak obumierają po prostu stare liście?
nandu - 2011-08-07, 20:53

Mój ma podobny problem i wydaje mi się, że to przędziorki. Jutro oprysk magusem.
Anonymous - 2011-08-18, 18:47

I jak? Oprysk magusem pomógł?
wiazek0312 - 2011-08-18, 23:10

Ja miałem coś podobnego co Ty z wiązem. Zmieniłem podłoże na przepuszczale zacząłem bardziej uważać przy podlewaniu, aby nie przesuszyć, ani nie przelać i pomogło;)
nandu - 2011-08-19, 00:37

Pomógł, ale u mnie to były przędziorki na 100%


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group