To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Co byście zaproponowali?

alban_1985 - 2011-05-07, 22:44
Temat postu: Co byście zaproponowali?
Witam co zaproponujecie dla tego maleństwa? myślałem nad Moyogi albo chokkan, drzewko ma jakiś 1,5 roku dzisiaj je przesadziłem do czystej akadamy, myślicie że powinienem dać mu jeszcze spokój? czy może już jakieś podstawy poczynić? słucham waszych propozycji i sugestii....
Gan - 2011-05-07, 23:07

Jestem początkujący bo dopiero rok w tym siedzę ale jak dla mnie to za kilka albo i kilkanaście lat coś można by zacząć z tym maleństwem robić a do tej pory tylko podlewać i dbać o rozwój, ale powtarzam jestem początkujący.
alban_1985 - 2011-05-08, 15:25

Drutowanie chciałbym trochę wcześniej zacząć niż za kilkanaście lat, chodzi mi o jakieś porady odnośnie formowania... w jakim kierunku najlepiej iść jeśli chodzi o ten gatunek drzewka?
armin - 2011-05-09, 07:54

Na razie skup się nad rozbudową masy zielonej. Przy sprzyjającym rozwoju być może za rok będzie trzeba założyć mały drucik. Na tym etapie możesz zrobić z tym drzewkiem wszystko. Musisz sie jednak zastanowić dokładnie jaką formę wybrać.
Anonymous - 2011-05-22, 20:54

drzewko trzeba najpierw troche zapuścić zeby miec co przyciąć bo jak wiadome z pustego to i Salamon nie naleje :) jedyny plus to taki ze z takiego maleństwa możesz zrobic wszystko ;) oczywiście wszystko po kolei i w swoim czasie ;)
alban_1985 - 2011-05-23, 18:58

Maluch już się zaaklimatyzował w nowej doniczce i podłożu i zaczyna ładnie się rozwijać, zostawię go w spokoju jeszcze może w następnym roku coś już zrobię, teraz postaram się o jak najlepszy przyrost.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group