To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - CO TO ? ; ))

Anonymous - 2011-04-10, 05:40
Temat postu: CO TO ? ; ))
W lutym zakupiłem drzewko bonsai w jednym z supermarketów ... ( dokładnie w biedronce ) .
Czy moglibyście mi powiedzieć co to za gatunek ? I czy w ogóle to jest drzewko bonsai ... kosztowało około 25 zł ... Na kartce z pielęgnacją pisało , że to ficus bonsai . Przeglądając waszą stronę znalazłem 2 gatunki podobne do mojego . Mianowicie Ficus Retusa i Ligur Chiński . Czy to któryś z nich ? czy nie ? czy to w ogóle jest bonsai ? : ))

Anonymous - 2011-04-10, 05:40

a ! i obecnie te jasne listki stały się ciemno zielone ! ; )
SeBaSM - 2011-04-10, 07:41

Kameleon widze ze slabo czytales forum. Poniewaz takich pytan o tym gatunku jest duuzo. Odsylalam do tematu nizej napisanego przez piotrek887. Masz 5 pozycji nizej w tym samym dziale.

Dodam ze to fikus retusa tzw marchewa i bonsia z tego nie bedzie.

Pozdrawiam

Anonymous - 2011-04-10, 08:15

kameleon94 napisał/a:
a ! i obecnie te jasne listki stały się ciemno zielone ! ; )



niestety, to jest naciąganie ludzi z fikusem :/ a do bonsai nadają się tylko drzewa i krzewy, ale tez nie wszystkie ...

TigerStyle - 2011-04-10, 09:34

dm16 napisał/a:
kameleon94 napisał/a:
a ! i obecnie te jasne listki stały się ciemno zielone ! ; )



niestety, to jest naciąganie ludzi z fikusem :/ a do bonsai nadają się tylko drzewa i krzewy, ale tez nie wszystkie ...


Fikus też się nadaje, nawet ten gatunek. Niestety jak pisali koledzy wyżej jest to potocznie zwana 'marchewa' i tak jak napisał dm16 sprzedając to jako bonsai jest to naciąganie. Tak jak również wcześniej napisano jest masa informacji tutaj na forum jeżeli chodzi o plany związane z tą rośliną.

Pozdrawiam

Anonymous - 2011-04-10, 10:50

ale nigdy nie osiągniesz tego co z jakimś gatunkiem drzewa lub krzewu,

ps. TigerStyle, masz możne gdzieś wstawione swoje bonsai na tym forum ??

Anonymous - 2011-04-10, 10:52

ale jesli sie bedzie starał to moze osiagnac taki oto efekt
TigerStyle - 2011-04-10, 11:23

@dm16 - mi się wydaje, że można tak marchewę 'naprawić' i osiągnąć taki efekt. Można nawet z sadzonki ;-)

Swoich drzewek nie mam na forum, ale myślę, że wrzucę bo fotki mam ;-)

Teraz mam jedynie pieprzowca i właśnie marchewę dość pokaźną. Miałem jeszcze karmonę i sageretię (nie wiem jak to jest po Polsku), ale były z marketu i padły. Powód: posadzone w glinie jak się okazało.

Fotki mam więc coś może wykombinuje.

Anonymous - 2011-04-10, 11:40

TigerStyle napisał/a:
@dm16 - mi się wydaje, że można tak marchewę 'naprawić' i osiągnąć taki efekt. Można nawet z sadzonki ;-)

Swoich drzewek nie mam na forum, ale myślę, że wrzucę bo fotki mam ;-)

Teraz mam jedynie pieprzowca i właśnie marchewę dość pokaźną. Miałem jeszcze karmonę i sageretię (nie wiem jak to jest po Polsku), ale były z marketu i padły. Powód: posadzone w glinie jak się okazało.

Fotki mam więc coś może wykombinuje.


ale to jest dobry pomysł na zrobienie części forum "pokaz swoje bonsai"

SeBaSM - 2011-04-10, 12:03

Dawid po 1 - nie pisz jeden post pod drugim po to jest opcja edytuj zeby cos zmienic lub dodac.
Po 2 - z takiej marchewy jaka ma kameleon nie osiagniesz tego co ty pokazales. Takie cos mozna osiagnac z pojedynczego pnia a nie z tzw marchewkami.
Po 3 - wydaje mi sie ze rozmowy z Tigerem mozna prowadzic w formie prywatnych wiadomosci a nie piszac tutaj w tym poscie nie na temat.

Anonymous - 2011-04-10, 12:16

1. nikt się nie przyczepił (nawet admin) masz problemy życiowe, to nie wylewaj na forum,

2. forum jest po to żeby miło na nie wracać, a nie przejmować się bo troszkę zmienił się temat (rozumiem jeśli bym przesadzał ale po co te nerwy ), a dzięki Tobie forum traci urok bo chcesz być jak Żandarm.

3. jeśli chcemy żeby TO forum się rozwijało to musimy dbać o wizerunek przyjaznego a nie prawić kazania.

4. jest to forum "forum przyjaciół bonsai" a nie "forum Żandarmów bonsai "

5. jak lubisz innym punktować to punktujemy.

ps. pozdrów krowy dające sery u Ciebie ;) (joke)

SeBaSM - 2011-04-10, 15:27

Słuchaj wielki przyjacielu bonsai. Jestes na forum zaledwie 2 dni a stukasz tyle postów czasami potrzebnych a czasami nie potrzebnych jak te z Tigerem.

To że nikt się nie przyczepił świadczy o tym że nikt nie chcę stukać postów tak jak Ty. Zrobiła to jedna osoba w tym przypadku ja i każdy stwierdził że nie ma sensu pisać kolejnych postów. A co do admin to pewnie go jeszcze nie było dziś.

Ja tu żadnym żadarmem ani strażnikiem nie jest ale nie lubie jak ktoś coś piszę nie na temat i jestem pewien że nie tylko ja nie lubie tego. Uważam że jeżeli chcesz sobie popisać z jakimś użytkownikiem z forum to możesz zrobić to poprzez pisanie prywatnych wiadomości a nie w tematach nie związanych z tym.

Każdy chce żeby forum było przyjazne i nie zaśmiecane zbednym postami.


Jak już zauważyłeś jest to forum Przyjaciół Bonsai - a Ty z tego forum robisz forum plotkarskie gdzie pisze się o wszystkim byle gdzie i byle jak.


Ja nie potrzebuje nikomu punktować. Sam jestem świeżym użytkownikiem ale staram się pomagać jak umię, czytam dużo i oglądam dużo. A Ty mało wiesz bo twierdzisz z marchewy można zrobić takiego bonsaia jak Ty pokazałeś - BZDURA. Nie wspone o twoich bezsensownych postach.

Uważaj na te żarty bo mi nie do śmiechu.

Anonymous - 2011-04-10, 16:00

czyli rozumiem , że ten gatunek bonsai to FICUS RETUSA ?
TigerStyle - 2011-04-10, 16:12

To jest na pewno albo fikus retusa, albo fikus ginseng. Myślę, że warto już ten temat zamknąć. Wszystko zostało napisane.
lukipela - 2011-04-10, 17:07

TigerStyle napisał/a:
To jest na pewno albo fikus retusa, albo fikus ginseng

Już tysiące razy było na forum pisane że nie ma takiej odmiany fikusa jak ginseng. To tylko nazwa handlowa tak hodowanych roślin bo te przerośnięte korzenie przypominają żeń-szeń (ginseng właśnie). W ten sposób można hodować wszystkie odmiany które wykształcają korzenie spichrzowe, choć najczęściej jest to f. retusa. Czy w tym przypadku tez jest to ta właśnie odmiana trudno powiedzieć na podstawie zdjęcia.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group