To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Euakliptus Gunni

mateusz08 - 2010-12-23, 16:06
Temat postu: Euakliptus Gunni
Witam wszystkich
Chciałem się zapytać czy ktoś z was pracował z Eukaliptusem, jeśli tak to mam kilka pytań:
-Jak szybko rośnie?
-Jakie ma wymagania?
-Czy opłaca się kupić Eukaliptusa Gunii sadzonkę

(Wiem że trochę będę musiał poczekać aż podrośnie słynne ,, Do gruntu z nim" ale chciałbym z nim zacząć sztukę bonsai)

Pozdrawiam Mateusz

Anonymous - 2010-12-24, 14:14

Witam! Posiadam jeden okaz takiej roślinki. Rośnie dość szybko. Swojego eukaliptusa posiałem z nasionka zima w domu, dopiero latem przesadziłem do tunelu.Mój ma około 50-60 cm. Nie wiem czy przetrwa mrozy gdyż w moim rejonie jest dość mroźno
Według mnie nie jest wymagający. Nie wiem jeszcze czy dobrze znosi przycinanie. Jeśli nie szkoda Ci kasy to kup sadzonkę i nasiona, ale każdy na tym forum będzie Ci odradzał eukaliptusa na bonsai. Pozdrawiam!

mateusz08 - 2010-12-24, 14:20

Z tego co wyczytałem to dobrze znosi przycinanie, dlaczego twierdzisz że każdy na forum będzie go odradzał, korę ma zdrewniałą czyli formalnie nadaje się na bonsai, a tak poza tym ma ciekawy kolor liści bonsai z niego mogło by wyglądać atrakcyjnie (ma też fajną łuszczącą się korę)
Anonymous - 2010-12-26, 09:36

Myślę ze nikt nie miał do czynienia z bonsai eukaliptusem, ale mogę się mylić.
mateusz08 - 2010-12-26, 11:17

szkoda, ale może zacznę właśnie z nim może nawet z nasiona.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group