To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Kilka pytań nowicjusza

Anonymous - 2010-08-14, 09:11
Temat postu: Kilka pytań nowicjusza
witam mam kilka pytań. chciałbym wychodować drzewko bonsai i teraz nosuwają mi się pytania czy mam jakieś młode drzewko które rośnie gdzieś na dworze prezesadzić i formowac.Czy kupić jAKIEŚ nasiona. i jeszcze jedno jak formować
lukipela - 2010-08-14, 11:06

O wiele szybciej będzie jak pozyskasz jakiś drzewko rosnące w naturze albo kupisz sadzonkę w szkółce.Nasiona to zabawa na dłuuuugie lata. Oczywiście nie biegnij zaraz wykopywać pierwszego lepszego drzewka bo sądząc po Twojej wypowiedzi jesteś bardzo początkujący a szkoda drzewka.
Poczytaj najpierw kiedy możne pozyskiwać drzewka,jak no i przede wszystkim czego szukać - na forum znajdziesz bardzo dużo przydatnych informacji.Przy okazji dowiesz się podstawowych inf.o formowaniu.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

slam666 - 2010-08-14, 11:41

Wydaje mi się że najprościej jest, zaopatrzyć się w jakąś sadzonkę w szkółce, będzie pewność że pochodzi z dobrego źródła, wtedy można samemu kształtować taką roślinkę, lub od biedy w markecie kupić już gotowe drzewko, ukształtowane, wtedy " tylko " pielęgnacja, naworzenie, podlewanie...tym sposobem można posiadać piękne drzewko, ale najpierw poczytaj forum, łatwiej będzie ci znaleść drzewko odpowiednie dla ciebie, a i o pielęgnacji będziesz już co nieco wiedział. Ja polecam Ligustra, lub Ficusa( tylko nie marchewkę), dobre na początek są też Sageretia lub Carmona. O wszystkim dowiesz się z forum, trzeba poczytać, a potem do sklepu ;) Nie polecam sadzonek i pseudo nasion z Allegro :) O tym też jest na forum.
slowikp - 2010-08-14, 14:23

najprościej jest kupić gotowca za parę tysiaczków, to najprościej.
Anonymous - 2010-08-14, 19:21

ja bym sobie drzewko chciał uformować sam sąsiadka może mi oddać młóde drzewko iglaka
peper50 - 2010-08-14, 22:43

Kup sobie coś w markecie jeśli nie masz pojęcia co i jak...

Naucz się najpierw dbać o roślinę zapewniając jej odpowiednie warunki do rozwoju...

Z czasem przyjdzie przycinanie, kształtowanie, pozyskiwanie nowego materiału...

A nader wszystko czytaj i przyswajaj wiedzę teoretyczną... później może jakieś warsztaty? Sam chętnie bym się wybrał gdyby były w mojej okolicy...

slam666 - 2010-08-14, 22:54

Wydaje mi się że iglak na początek to zły pomysł, ale życzę powodzenia. Dowiedz się tylko jaki to gatunek i nie trzymaj tego w domu, chyba że to Podocarpus( jedyny iglak indoor ), jak nie to będziesz je musiał hodować na zewnątrz. Poczytaj trochę o iglakach, ja nie jestem ekspertem, ale zaczynałbym od czegoś prostrzego. Pozdrawiam.
Anonymous - 2010-08-15, 08:42

okej czyli mówcie że lepiej na początek jakies gotowe drzewko i o nie dbać ?
slam666 - 2010-08-15, 09:40

Tak bym zrobił...W markecie czy szkółce można kupić gotowe drzewka, czasem trafi się ciekawy okaz, trzeba poszukać. Jak już znajdziesz coś dla siebie, dowiedz się jak najwięcej o jego utrzymaniu, pielęgnacji. Po pewnym czasie rozrośnie ci się drzewko i można zacząć je formować, przycinać itp. Jeśli starczy ci zapału i ochoty, to kto wie, może za kilka lat będziesz miał w domu Bonsai :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group