To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Kwitnienie karmony drobnolistnej

Anonymous - 2010-07-24, 14:42
Temat postu: Kwitnienie karmony drobnolistnej
Witam.
Od ponad pół roku walczę o utrzymanie przy życiu karmony drobnolistnej. Od około 3 tygodni zaczęła kwitnąć na biało. Kwiatki jednak usychaja już po jednym dniu. Czy to jest normalne? Codziennie staram się zraszać drzewko. Czy to może być przyczyna więdnięcia kwiatów? I ostatnie pytanie - czy trzymać ją w mieszkaniu na stanowisku średnio nasłonecznionym czy lepiej wystawić na balkon? Mój balkon jest od strony wschodniej, więc drzewko byłoby dość mocno wystawione na promienie słoneczne.

dextrosse - 2010-07-24, 21:47

Na mojej karmonie różnie to bylo niektore kwiatki trzymaly jeden dzien niektore 4-5 dni i nie wiem od czego to zalezalo. Ja swoja trzymam w domu na zachodnim oknie i praktycznie codziennie mam otwarte okno i drzewko czuje sie swietnie, teraz w okresie letnim spokojnie mozesz ja wystawic na dwor i moze stac do wrzesnia. Stanowisko lekko zacienione, Karmony nie lubia pelnego slonca ;-)
Anonymous - 2010-07-25, 19:07

A co z owocami karmony? Czy pojawiają się one w jakimś konkretnym okresie? Czy źle pielęgnowana roślina może nie wydać owoców mimo zakwitnięcia?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group