To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - shinpak

wog - 2010-06-17, 13:01
Temat postu: shinpak
Jałowiec w trakcie formowania, niestety w tamtym roku było już wszystko na dobrej drodze, ale [po zimie zaczęła wypadać lewa dolna gałąź, postanowiłem ogolić krzak, chyba pomogło bo wypuszcza zielone.
W chwili obecnej bez drutów.

wog - 2010-11-06, 21:24

wiosna i początek lata to walka z chorobami grzybowymi, sezon do tyłu
Daniel J. - 2010-11-06, 22:13

jak i u mnie w tym roku to po prostu mialem plage grzyba .
miejmy nadzieje ze przezyje zime i da rad na wiosne sie mocno za zielenic .
doniczka ladna ale nie do tej rosliny jakby co

wog - 2010-11-07, 09:36

dlaczego nie do tej?
Twoja rada nic mi nie mówi :-)

Anonymous - 2010-11-07, 12:23

Mnie to ta doniczka sie podoba, mogła być bardziej owalna.
wog - 2010-11-09, 09:22

Pytanie do Daniela J. co nie tak z donicą, proszę o podpowiedź co do donicy , dlaczego ta nie pasuje? Jestem łakomy wiedzy.Pozdrawiam
radosai - 2010-11-09, 10:10

Doniczka super. Wszystko co mieć powinna, ma. Stosunek grubości pnia do głębokości jest, odpowiednia wielkość jest, kolor super. Roślina z doniczką tworzą przepiękną całość.
WOG ważne że przeżyła chorobę, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Brawo.
Pzdr Radek K.

Bunny - 2010-11-09, 22:40

Według mnie pień od podstawy jest zbyt prosty w stosunku do powykręcanej góry i nie pasuje średnica- wydaje się większa na górze niż przy podstawie. Donica stanowczo za duża i zbyt głęboka....
wog - 2010-11-10, 10:29

Na kształt pnia mam niewielki wpływ, ukręcił go jakiś Japończyk, co do średnicy pnia , słusznie zauważyłeś- wydaje się, donica jest za głęboka, ale nie za duża.
Mi chodzi o wypowiedź Daniela, bo z jego wpisu wynika zupełnie coś innego, nie wielkość, a raczej kształt , kolor? Jeśli coś się pisze trzeba dokończyć

armin - 2010-11-10, 12:20

Moim zdaniem doniczka nie jest ani za duża ani za głęboka. Myślę, że to tylko efekt wizualny spowodowany dużą ilością mieszanki. Trochę jej graficznie odjąłem.
Warszawska Szkoła Bonsai - 2010-11-10, 12:46

Dyskusja na temat doniczki nie jest na miejscu, kiedy roślina jest w takim stanie. Osłabione drzewko powinno zostać do obrośnięcia i dopiero wtedy trzeba by było je zadrutować. Drutujemy rośliny i skubiemy tylko te, które sa w dobrym stanie. Takie czynności to kolejny stres po przebytej chorobie.
ItalianCopper - 2010-11-10, 13:09

Ja osobiście umieściłbym jakiś kamień przy pniu, żeby ten wizualnie wydawał się grubszy u nasady.
Taka moja sugestia mała

Kamień zupełnie przypadkowy, ale Panie Grzegorzu, na pewno dobrałby Pan coś odpowiedniego.

wog - 2010-11-10, 18:29

Trudno jest ocenić Przemku stan kondycji rośliny poprzez fotografię, jak napisałem roślina miała ciężka wiosnę i początek lata, w chwili formowania była i dalej jest w doskonałej kondycji, więc dyskusja na temat stanu zdrowia krzaka jest nie na miejscu. pomysł z kamieniem fajny, ale nie jestem do końca zwolennikiem tego typu kompozycji, aczkolwiek wezmę to pod uwagę :-)
peper50 - 2010-11-11, 12:51

Moim zdaniem najfajniej wygląda na 4.JPG. Nasada pnia faktycznie wydaje się być bardzo szczupła przez ten złudnie gruby pień pod najniższą gałęzią który jest w rzeczywistości mocno skręcony.

A może by zrobić coś takiego?

peper50 - 2010-11-11, 12:56

idąc dalej... sorka za rysunek. szybko i w paint'cie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group