To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Nasze lasy bonsai

Anonymous - 2010-05-07, 18:54
Temat postu: Nasze lasy bonsai
Bardzo podobaja mi się lasy bonsai. Chciałbym stworzyć niewielki las z ficusów benijamińskich, ale nie wiem jak się za to zabrać. Chciałbym aby każdy kto ma jakikolwiek las bonsai przedstawił go i opisał jak o niego dba. Jeżeli ktos hodował las chciałbym aby podzielił się z nami swoim doświatczeniem.
Anonymous - 2010-05-08, 09:03

najpierw zajmij sie pojedyńczym drzewkiem jak doświadczenia niemasz. A potem laski. Polecam książke płochowskiego, tam masz opisane jak stworzyć lasek. pozdrawiam
Anonymous - 2010-05-08, 09:37

Del
Anonymous - 2010-05-08, 09:40

Ja słyszałem że laski są łatwiejsze w hodowli i nie trzeba mieć dużego doświatczenia w kształtowaniu drzewek. Dlatego właśnie chciałem spróbować z lasem. Jak na razie ma cztery pojedyńcze drzewka i ciągle zbobywam nowe doświatczenie. W tym temacie chciałbym zobczyć lasy innych bonsaistów i może spróbować założyć własny.
Anonymous - 2010-05-08, 09:44

Del
Anonymous - 2010-05-08, 10:26

aby stworzyc lasek musisz miec nieparzysta ilosc drzew o roznej grubości pni, reszta to bajka :-) poszperaj w necie , mozna znalesc gotowe schematy nasadzen grupowych widzialem w necie szkice J.Naki. Jezeli dysponujesz odpowiednia iloscia roslin o zroznicowanych pniach i donice płaska misę( drozsze od zwyklych donic bonsai), to masz racje jest to prosty styl :-)
Anonymous - 2010-05-08, 12:23

Del
Anonymous - 2010-05-08, 14:21

Czy jeżeli odetnę dużą gałązkę z beniaminka i zakopię ją poziomo do ziemi to czy otrzymam styl Ikadabuki? Czy gałązka musi być specjalnie formowana?
Herpestes - 2010-05-08, 14:28

Gałazka musi być ukorzeniona,jeżeli ją obetniesz i zakopiesz to nic z niej nie wyrośnie.Beniamin nie jest odpowiednią rośliną do tworzenia bonsai ze względu na biało-zielone liście,inne gatunki ficusa są bardziej odpowiednie,jak np.retusa.
Anonymous - 2010-05-09, 00:11

Nie każdy benjamin ma biało zielone liście ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group