To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Formowanie wiaza

Anonymous - 2010-04-22, 18:35
Temat postu: Formowanie wiaza
Witam wszystkich, mam ogromna prosbe. Ocencie moje drzewko i doradzcie jak mam je formowac. Z Bonsai mam do czynienia od 2misiecy i niewiem jaki ksztalt nadac mojemu drzewku. Pomóżcie:) ponizej foto






A tak wygladało na początku mojej przygody z Bonsai :) http://www.przyjacielebon...opic.php?t=6937

armin - 2010-04-23, 09:53

Kształ jest już nadany. Oczywiście możesz go zmienić na każdy inny, ale to tylko teoria i można to sobie odpuścić. Nie zaczynamy przygody z bonsai od cięcia, drutowania i robienia jinów. Najważniejszy dla drzewka nie jest kształt, ale zapewnienie mu odpowiednich warunków - podłoże, światło, nawóz, wilgotność, podlewanie, zimowanie. Bez tego roślina nie przeżyje, a wtedy jaki sens ma dywagacja na temat kształtu?
Anonymous - 2010-04-23, 10:00

jeszcze co do przycinania to galazki przycinac krocej czy taj jak teraz, z tego co wyczytalem to wiem ze sie przycina tak zeby byly 2-3 listki i niewiem czy stosowac sie czy nie. Jak myslicie??
armin - 2010-04-23, 10:35

Przycinanie to wbrew pozorom bardzo skomplikowana czynność, której nie da sie wytłumaczyć na forum. To niemal jak gra w szachy. Nie wystarczy wiedzieć jak poruszają się poszczególne figury. U ciebie najpierw trzeba się pozbyć zbędnych gałęzi, a później nadać pozostałym odpowiednią formę. Wszystko ma dążyć do tego, aby każda część była dobrze doświetlona. Na razie nic sam nie przycinaj. Polecam warsztaty lub spotkanie.
slowikp - 2010-04-23, 10:38

gałązki nprzycinasz tak by ci kształt drzewka pasował. Nikt ci nie powie pierwszą na dwa listki, drugą na pięć a ostatnią nie przycinaj niech se rośnie
Anonymous - 2010-04-23, 11:13

armin mogl bys obrazowo pokazac ktore galazki sa zbedne?? spotkania i warsztaty odpadaja, mieszkam w malej miescinie i nawet w kwiaciarni kobieta niewie co to bonsai...
armin - 2010-04-23, 15:46

Na pewno nie na podstawie tych fotografii, które zamieściłeś.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group