To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Dalsze prowadzenie Wiąza

Gan - 2010-04-14, 22:00
Temat postu: Dalsze prowadzenie Wiąza
siedzac i patrzac na moje drzewko jak troszke przyzolklo po przesadzeniu u podcieciu korzeni zastanawialem sie na tym jak chcialbym zeby moje drzewko wygladalo i wy dumalem :) zalaczam zdjecia jak drzewko wygladalo kilka dni temu i z zarysem jak by to mialo wygladac (widok przod i od góry ) wypowiedzcie sie co o tym sadzicie
Anonymous - 2010-04-19, 20:11

moim zdaniem całkiem niezły pomysł i możesz dodać troszke mchu na glebie do okoła pnia.
Gan - 2010-04-19, 21:14

tak nad mchem tez myslalem i zebralem juz hoduje w osobnym pudeleczku zeby troche sie rozrosl... teraz aktualnie walcze z przedziorkiem bo dziad zaatakowal moje drzewko... i tak mysle ze chyba dopiero zaczne z drzewkiem cos w przyszlym roku kombinowac a narazie jak juz zwalcze intruza to dam drzewku odpoczac bo juz duzo przeszlo... ale czekam na inne komentarze
dragonww - 2010-04-21, 19:01

Witam. Jeśli chodzi o przędziorka to raczej będzie atakował drzewko co chwile ( no chyba że profilaktycznie będziesz wykonywał opryski regularnie ). Miałem problem z przędziorkiem i jakoś dawałem radę do czasu wyjazdu na 2 tygodnie. Niestety żona ma słaby wzrok i nic nie zauważyła - dopiero jak przyjechałem to się załamałem( drzewko padło). Więc jak chcesz popracować nad drzewkiem w tym roku to myślę że śmiało możesz w tym roku. Proszę jeszcze o potwierdzenie doświadczonych bonsaistów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group