To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Początki

Anonymous - 2010-04-11, 11:33
Temat postu: Początki
Witam.
Załączam zdjęcie.
Czy coś z tego będzie ?
Nigdzie na forum nie mogę znaleźć jak wyhodować korzenie, dlatego jeżeli temat już był, to przepraszam.
Pozdrawiam.

Bunny - 2010-04-11, 12:10

Użyj ukorzeniacza do roślin zdrewniałych. Zanurz końcówkę tego badylka w proszku, po czym włóż do pojemnika w wilgotnym piaskiem. Piasek ma być stale wilgotny, ale nie ma stać w wodzie.

Jeżeli chcesz się zajmować bonsai na serio to kup jakąś roślinę, bo w tym roku już raczej nic nie wykopiesz a poza tym raczej nie masz wystarczającego doświadczenia by w ogóle to czynić.
Co to w ogóle za roślina? Masz możliwość zastosowania przy okazji tej techniki:
http://www.bonsaiforum.pl...hp?f=18&t=14563

HarDon - 2010-04-11, 14:43

Bunny, jak tak będziesz odpisywał ludziom, którzy próbują się czegoś dowiedzieć to tylko ich zniechęcisz. To prawda, że ze zdrewniałego materiału ciężko wyhodować korzenie. Trzeba stosować preparaty i uzbroić się w cierpliwość. Wracając do tematu to jego założycielowi zaproponowałbym troszkę lektury na początek. Jestem przekonany, że po przestudiowaniu pierwszej lepszej książki z tematyką bonsai będziesz wiedział, od czego zacząć w tym także dobrać roślinki i drzewka do swoich upodobań. Ja osobiście polecam książkę "Bonsai" Harry'ego Tomlinson'a. Jest tam wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć własną przygodę z bonsai. Na forum znajdziesz masę informacji dla początkujących i inną literaturę. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Anonymous - 2010-04-13, 15:29

To nie tak że nie mam doświadczenia.
Miałem wcześniej Karmonę, odratowałem ją po zakupie w markecie a to naprawdę trudne ze względu na gatunek.
No i później podlewałem tak jak powinno być, oprócz tego moja żona też ją podlewała o czym nie wiedziałem.
No i wpadłem w błędne koło podlewania, ona obumierała, ja myślałem że za mało podlewam, to więcej podlewałem itp.
Teraz dorwałem gałązkę bonsai i chciałbym coś z tego wyhodować. Jestem baaaardzo cierpliwy jeżeli o to chodzi. O Karmonę walczyłem rok.
Tak czy inaczej, dziękuję za rady.

t4ras - 2010-04-13, 15:36

Gałązkę bonsai? :wow: ja na Twoim miesjscu kupił bym sobie jakąś sadzonke i na niej sie skupił. Bo zanim ta "gałąza bonsai" stanie sie faktycznie bonsai minie sporo czasu:) ale powodzenia życze ;]
Anonymous - 2010-06-06, 16:02

Witam ponownie.
Załączam zdjęcia dla niedowiarków.
Bez użycia ukorzeniacza, nawozów czy żadnej chemii.
Po prostu zmusiłem go żeby wypuścił korzenie, odpowiednio podlewając w cyklach.
Pozostaje mi życzyć WAM cierpliwości. ;]
Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group