To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - POMOCY!!! Mój bonsai gubi liście :(

Anonymous - 2009-11-28, 16:42
Temat postu: POMOCY!!! Mój bonsai gubi liście :(
Witam,
w lipcu kupiłam sobie bonsai, jest to pieprzowiec chiński. To moje pierwsze drzewko więc jestem początkująca w temacie, ale przez dobre trzy m-ce rósl pięknie, a jakieś dwa m-ce temu zaczął gubić liście, a prze ostatnie dwa tyg.zgubił praktycznie wszystkie. Co robić, sucho napewno nie ma, przelać raczej też nie przelałam i miejsce też ma dobre. Zauważyłam tylko na gałązkach coś białego, jak takie mały kuleczki waty. Czy to może być jaiś szkodnik jeśli tak to jaki??? Będę wdzięczna za pomoc, bardzo chcę uratować swoje drzewko a już zupełnie nie wiem co robić.

t4ras - 2009-11-28, 16:57

skoro mówisz że pojawiają sie małe kulki waty to prawdopodobnie wełwowiec! wstaw fotki jak możesz bedzie łatwiej;)
Anonymous - 2009-11-28, 18:32

Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam ze tak długo to trwało, ale miałam problem żeby zrobić zdjecia. W każdym razie udało, mam nadzieję że cokolwiek uda się rozpoznać.

MOD: Proszę edytować posty a nie pisać jeden pod drugim

t4ras - 2009-11-28, 19:00

Mospilan 20 SP, Actellic 500 EC dosępne w kwiaciarni wiec zzakupem nie powinnobyc problemu. a co do fot to wrzuć na jakiś serwer.
Anonymous - 2009-11-28, 19:14

http://img213.imageshack....g=pict0024h.jpg

wrzuciłam fotki na serwer :) :-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group