To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Karmona gubi liście

Anonymous - 2009-11-22, 09:25
Temat postu: Karmona gubi liście
Mam karmone drobnolistną od niecałego tygodnia , kupiłem w biedronce . Zaczeła nagle tracić dużo liści . Co robić ? A może jest to normalne, gdyż potrzebuje czasu na aklimatyzacje ?
Anonymous - 2009-11-22, 10:05

Nie martw się może to być aklimatyzacja.
Anonymous - 2009-11-22, 10:35

Po za tym pojawił się biały osad na pniu (mała ilość) co to może być ?
Anonymous - 2009-11-22, 11:17

osad z wody.
Anonymous - 2009-11-25, 18:29

Zgubiła już znaczną ilość liści co teraz ? boje się że za nie długo spadną wszystkie ? Co robić ?
Anonymous - 2009-11-25, 20:10

Witam! wczoraj też zakupiłem drzewko w biedronce jego stan z wyglądu był najlepszy dzisiaj zaczęło tracić liście nie wiem z jakiego powodu. Dlaczego tak się dzieje?? A ze spodu doniczki przez dziurkę odpływową wystają korzenie czy ta doniczka nie jest za małą?
Anonymous - 2009-11-26, 13:17

A co to może być taki biały osad na ziemi ?
smyko8 - 2009-11-26, 13:44

od zbyt dużej wilgoci robi sie taki osad
Anonymous - 2009-11-26, 17:29

a co moze byc przyczyna opadajacych lisci?
bogdan 49 - 2009-11-26, 19:08
Temat postu: drzewka z marketu
wiem że tyn postem narobie zamieszania,ale wielokrotnie na tym forum pisano że nie kupuje się drzewek w okresie póznej jesieni oraz zimy.wiem że widok drzewek w sklepie wywołuje u ludzi pozytywne wrażenie i dokonują oni zakupu. nie zastanowią się nad wyborem gatunku. czesto nie mają pojęcia o dalszej jego chodowli. jeżeli masz ochotę zająć się bonsai na poważnie poczytaj troche to forum . nie będziesz wtedy wszczynał ALARU typu pomocy niewiem co się dzieje itd.pisze to dlatego że całe lata temu postępowałem podobnie, nie mogłem się oprzeć zakupowi drzewka bez względu na to co to było i kiedy to było nie dziwie się wam że tak postępujecie , bo jeżeli ktoś choć raz spotaka na swojej drodze bonsai , to zostanie z nim na zawsze. :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group