To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Na początek Karmona drobnolistna - pierwsze kroki

Anonymous - 2009-11-03, 20:25
Temat postu: Na początek Karmona drobnolistna - pierwsze kroki
Witam
Wczoraj kupiłem to drzewko w Lidlu trochę czytałem sobie forum i już wiem że jest to karmona drobnolistna. Mam kilka pytań do Was drodzy forumowicze, a mianowicie:
1. Kwiaty- roślina ma pączki kwiatów czy mam je poobcinać?
2. Korzenie – wystają ze spodu doniczki co z nimi zrobić, tak zostawić do wiosny?
3. Odrosty – ma kilka długich świeżych gałązek ich także nie obcinać?
Roślinka jest usytuowana na parapecie przy dużym oknie więc światła ma chyba dosyć staram się żeby miała wilgotną ziemię. Proszę o poradę jak się nią najlepiej zaopiekować, jakieś wskazówki z Waszej strony? Jak oceniacie stan tego drzewka?
Dziękuje i pozdrawiam

secio - 2009-11-04, 13:33

Poczekaj do wiosny z przesadzaniem. Nie używaj nawozu, narazie. Co do przycinania gałązek: poobcinaj teraz albo poczekaj do wiosny.
Anonymous - 2009-11-04, 19:46

Dzięki za odpowiedź. A co jeśli chodzi o pąki kwiatów? Czytałem że się obcina żeby roślina nie tracila na nie swojej sily. Pozdrawiam
SirDejw - 2009-11-05, 09:34

Możesz to delikatnie zrobić pozostawiając ogonki pączków. Wiedź tylko że Carmona to trudny gatunek do uprawy i przedewszystkim czytaj o nim jak najwięcej, zwłaszcza jeśli chodzi o podlewanie. Będziesz miał mnóstwo czasu na inne zabiegi kiedy już się zaaklimatyzuje. Carmonka reaguje bardzo często na wszelkie zmiany (otoczenie woda słońce temperatura) opadaniem liści. Absolutnie nie obrywaj żółtych liści tylko czekaj aż same spadną.

Pozdrawiam

Anonymous - 2009-11-06, 11:04

delete
Anonymous - 2009-11-07, 15:33

OK dzięki za odpowiedz. Może jeszcze jakieś podpowiedzi co do uprawy carmony? Z góry dziękuje i pozdro
SirDejw - 2009-11-09, 19:49

Dobrze wiedzieć.
Anonymous - 2009-11-29, 19:25

hej :) mam carmonkę podobnej wielkości. Kupiłam jakieś 2 miesiące temu u pana który hoduje bonsai i on kazał mi ją codziennie podlewac wkładając całą doniczkę (i trochę powyżej niej) do większego pojemnika z wodą :) tak na 3-4 minuty. Drzewko miewa się bardzo dobrze tak więc myślę że Twojemu też nie zaszkodzi :)

A jeżeli chodzi o nowe pędy to delikatnie je podciełam :)

lukipela - 2009-11-30, 15:13

Jak podlewasz karmone codziennie przez zanużenie (zwłaszcza o tej porze roku) to podejrzeam że zbyt długo nie pożyje.Chyba że ma baaaardzo przepuszczalne podłoże.Ale nawet jakby rosła w czystej akadamie,byłoby jej za mokro.
secio - 2009-11-30, 15:38

Posłuchaj AGUSIa drzewko podlewa się jak ma sucho a nie co ileś tam... więc należy po prostu sprawdzać palcem czy już należy podlać. Rozumiesz?
Anonymous - 2009-11-30, 17:13

a co mogło spowodować że liście stają się brązowe i opadają?
Anonymous - 2009-12-01, 17:00

secio: nie musisz byc złośliwy :/

Robię tak jak mi poradził facet od którego drzewko kupiłam. Wszędzie jest napisane że: "Podłoże utrzymujemy stale wilgotne, karmona jest bardzo wrażliwa na brak wody."

Więc dla czego miałabym uznać że ta metoda jest zła!?

Ale dobrze, skoro tak na mnie naskoczyliście to mogę spróbować podlewać ją rzadziej.

secio - 2009-12-01, 19:11

Sorki za taki ton, ale nie podlewa się drzewka w ten sposób.
Anonymous - 2009-12-02, 11:46

----------


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group