To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Carmona Macrophylla

Anonymous - 2009-10-20, 08:50
Temat postu: Carmona Macrophylla
Witam!!!

Jestem tutaj nowa kupiłam jakieś 4 miesiące temu bonsai Carmona Macrophylla w Obi. Postawiłam ją na komodzie koło okna, w które nigdy nie zagląda słońce. Po pewnym czasie zaczęły opadać jej liście. Więc stwierdziłam że pewnie ma za mało światła. Przestawiłam ją na okno południowo-zachodnie (dużo światła słonecznego). Zaczęłam podlewać raz na tydzień odżywką specjalną do bonsai. Nawet się zabrała, zaczęła wypuszczać nowe śliczne zielone listki. Od jakiegoś miesiąca zaczęliśmy grzać w kaloryferach (kaloryfer pod parapetem na którym stoi bonsai) i znowu moje bonsai zaczęło zrzucać liście. Podlewam ją 2 razy w tygodniu kiedy widzę że górna warstawa ziemi jest sucha. W pokoju nie jest sucho. Wilgotność oscyluje w granicach 60% (pokazuje mi stacja pogodowa). Co mam dalej robić?? Jaką wodą podlewać?? Gdzie przestawić?? Proszę o pomoc :-(

Anonymous - 2009-10-20, 12:35

delete
Anonymous - 2009-10-20, 12:43

zatem proszę o instrukcje w sprawach podlewania. Kiedy?? Jak?? Jaka woda?? Ile??
SirDejw - 2009-10-21, 11:34

Uzyj wyszukiwarki na forum. O tym już wielokrotnie pisano.
Polecam podlewanie karmony poprzez zanurzenie donicy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group