To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Świerk Biały Shohin

Anonymous - 2009-10-18, 18:08
Temat postu: Świerk Biały Shohin
Witam. Chcę Wam przedstawić efekty mojej pracy nad świerkiem białym alberta, zakupionym w jednym z centrów ogrodniczych za bardzo małe pieniądze.
Jest to moja pierwsza próba formowania rośliny iglastej, właściwie pierwsza jako taka rośliny outdoor. Wysokość rośliny to 17,5 cm.
Bardzo zależy mi na Waszej ocenie i podpowiedziach. Prosiłbym również o wypowiedzi i porady osób mających doświadczenie w hodowli picea glauca.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Marcin

Anonymous - 2009-10-20, 17:59

jak dla mnie bardzo fajne:) podoba mi sie:)
Anonymous - 2010-04-16, 14:27
Temat postu: picea glauca
Jak dla mnie super niezły pomysł . Sam tez kupiłem ostatnio sadzonke glucei i uformowałem ja na tyle ile sie dalo ale Twój pomysł mi sie podoba niestety moja nie ma takiego grubego pnia . Gdzie kupiłes swoja sadzonke ? Jak przyjeła te ciecia i drutowania? Pozdrawiam
Bunny - 2010-04-16, 17:15

Widze nowy sposób drutowania- metoda warkoczykowa ; :prosze:
rastaman - 2010-04-17, 20:34

wolly a czemu pnia odrazu nie formujesz bo widze że dało by rade i nie jest gruby wiec bedzie ci teraz o wiele łatwiej oczywiście jeśli w ogóle brałeś to pod uwagę bo może interesuje cie jakaś inna forma :) . gope Twoja roślinka spoko z pewnością będzie z niej niezłę bonsai jeśłi tylko będzie sie dalej tak ładnie prowadziła pozdro
Anonymous - 2010-04-23, 22:23
Temat postu: picea
ahh dopiero zaczynam wiec troche poleciałem z tym świerkiem , sciagne ten drut wogole i zostawie drzewko zeby odzylo a nastepnym razem bede drutowal jak nalezy. Pozdrawiam
grzesiq - 2010-04-23, 23:45

w domu i tak padnie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group