To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - sosna i inne iglaki

Anonymous - 2009-10-17, 22:58
Temat postu: sosna i inne iglaki
Mam pewne pytania dotyczące iglaków na bonsai. Chciałabym zakupić bodajże sosenke ze szkółki i moje pytania są następujące
1. W jakim wieku najlepiej kupić drzewko?
2. Ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało(piniędzy oczywiście :-) )?
3. Noi jak zacząć z takim materiałem(to znaczy takim ze szkółki)
4. W jakiej porze najlepiej zakupić drzewko?
Aha, jeszcze jedno jak wykonuje się zabieg zmniejszania igieł? A może polecicie mi jakieś inne konkretne rodzaje iglaków
Pozdrawiam

pawel18 - 2009-10-18, 03:54

sosny sa trudnym gatunkiem jak na poczatek , sprobuj zaczac od jalowcow , ale jak jak narazie zdobadz troche doswiadczenia teoretycznego , poczytaj fora i zakop ksiazke , a na wiosne udez na warsztaty , oczywiscie jesli chcesz na powaznie zajac sie bonsai
Anonymous - 2009-10-18, 17:39

Oczywiście zastosuje twoje zalecenia Pawle :-D jednak prosiłabym o odpowiedzi tak na przyszłość :]
pawel18 - 2009-10-18, 17:56

*Rochana* napisał/a:
W jakim wieku najlepiej kupić drzewko?
w szkole ciezko dostac drzewko bardzo stare , jest zadkoscia wiec patrzy sie glownie na ksztalt drzwka . nie chodzi tu glownie o to ze im starsze drzewko tym lepsze , jest wiele mlodych drzew ktore doskonale sie prezentuja ( nie mowie tu o 5-10 rocznych sadzonka )
*Rochana* napisał/a:
Ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało(piniędzy oczywiście )?
zalezy to tylko i wylacznie od materialu , mozesz kupic sosenke za 40-50 zl a mozesz tez i dostac za 10-15 tys
*Rochana* napisał/a:
Noi jak zacząć z takim materiałem(to znaczy takim ze szkółki)
wez drzewko na warsztaty
*Rochana* napisał/a:
W jakiej porze najlepiej zakupić drzewko?
w przypadku outdoorow polecam wiosne , bedziesz miala wtedy z glowy problemy z odpowiednim zimowaniem drzewka
Ronin - 2009-10-19, 00:19

Cytat:
sosny sa trudnym gatunkiem jak na poczatek , sprobuj zaczac od jalowcow


A skąd takie wnioski :?: [/list]

MOD: Posty zostały usunięte- proszę nie robić z tego tematu śmietnika.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group