To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Ficus retusa

Anonymous - 2009-10-12, 10:08
Temat postu: Ficus retusa
Witam, jestem nowa na forum :-) kilka miesięcy temu zainteresowałam się sztuką bonsai, przez ten czas trochę o tym poczytałam i wczoraj będąc w castoramie zakupiłam ficusa retusa :-) ponieważ te doniczki w których sa one sprzedawane są maleńkie, przesadziłam go do większej, zwykłej. I tu cchiałam sie upewnić, bo gdzieś czytałam że ficusa mam teraz zostawić w spokoju do wiosny, jedynie pilnować go aby nie padł? I czy jeśli postawie go na parapecie(niestety u mnie mocno grzeją) ale będę pilnować zeby go nie ususzyć to go nie zabije? bo w sumie tu ma najwięcej światła a sądząc po wypowiedziach większości forumowiczów mój ficus ma na razie więcej wspólnego ze zwykłym kwiatkiem niż z bonsai :-)
SirDejw - 2009-10-12, 12:08

Z tym spokojem to nie musisz przesadzać, fikus to roslina zimozielona, a zimą po prostu wolniej sie rozwija i nie należy tak często jej nawozić. Mam nadzieje że nie przycinałaś korzeni. Jesli chcesz żeby lepiej mu było u ciebie do zapewnij mu sporo światła i skoro bedzie nad grzejnikiem to postaraj sie o tackę z keramzytem, to pozwoli stworzyć wilgotny mikroklimat wokół rośliny.
Anonymous - 2009-10-12, 19:10

ok, wielkie dzięki :-)
Jacek Grzelak - 2009-10-13, 08:35

Tak dla uściślenia , keramzyt w tacce nie nawilża powietrza , a woda z niego parująca , więc postaraj się by w tej tacce z keramzytem zawsze była woda :roll: :-) ;-) :-P
SirDejw - 2009-10-13, 09:15

No tak, rzeczywiście musi być woda najlepiej do 1/2 poziomu kamyczków w tacce.
Dziekuję Jacku za słuszną uwagę

Anonymous - 2009-11-18, 15:29

----


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group