To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - klon samosiejka

Anonymous - 2008-11-09, 12:16
Temat postu: klon samosiejka
Dziendobry. mam pytanie, więc proszę o fachową odpowiedz. Rok temu na balkonie wysiał mi się klon, od roku urósł dosyć ładnie, wygląda na silne młode drzewko. Wysokość około 60 cm. czy takie drzewo nadaje się na bonsai? proszę o instrukcje co mogę zrobić krok po kroku jeśli drzewko nadaje się do formowania. pozdrawiam
pawel18 - 2008-11-09, 12:31

jezli ma tylko rok to ma zapewne cienki pieniek wiec nie za bardzo sie jeszcze nadaje poniewasz trzeba pamietac o pewnych proprcjach miedzy wysokoscia drzewka a gruboscia pnie , najlepiej jak bys wkleil zdjecia
Anonymous - 2008-11-09, 12:31

Zacznij od zdobycia wiedzy o bonsai, a siewce pozwól rosnąć dalej w ziemi. Ze względu na proporcje drzewko-liść powinna mieć całość 80 cm lub więcej i solidny pień (grubości kilku centymetrów).
Anonymous - 2008-11-09, 12:33

Na rezultaty trzeba będzie czekać.
Anonymous - 2008-11-09, 13:14

dziekuje za szybka odpowiedz. Drzewko ma 75 cm a grubosc pnia na samym dole to 2,5cm
Anonymous - 2008-11-10, 15:37

jak osiągnie odpowiednią wielkość (80cm lub więcej) to zetnij górny pąk. Tak zaznaczy się wysokość drzewka. Pień bardzo powoli zacznie tyć u podstawy, a poniżej cięcia będą wytwarzane nowe gałęzie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group