To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Azalia indyjska [ ziemiórki ]

weekend1975 - 2008-11-03, 12:46
Temat postu: Azalia indyjska [ ziemiórki ]
W lipcu kupiłem azalię indyjską. Przesadziłem i dbam (przynajmniej tak mi się wydaje). Problem w tym, że azalka zaczeła gubić liście i dziś zauważyłem malutki robaczki na glebie (takie przezroczyste glisteczi malusie ok.2mm). Jeśli ktoś może pomóc, piszcie. Z góry dziękuje.
armin - 2008-11-03, 15:22

Te robaczki wskazują na przelanie rośliny. Zacznij delikatnie przesuszać podłoże przed kolejnym podlaniem.
Anonymous - 2008-11-03, 18:19

czy te małe "glizdki" to takie same jak na tym zdjęciu?

Jeśli tak to są to... no miałem z rok temu z nimi problem, ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć jak się zwą :oops:

Ale jak sobie przypomnę to napiszę :-)

Jacek Grzelak - 2008-11-03, 20:43

zwą się podobnie jak miejsce ich żerowania , czyli ziemiórki , a przelanie raczej azalii nie straszne , owszem nie znoszą stać w wodzie , jednak lubią dość sporo wilgoci :roll: :-) ;-)
Olon - 2008-11-04, 06:14

Zanim zapytasz co z nimi robić, podrzucam link . Tam jest wszystko dokładnie opisane...

http://www.przyjacielebon...topic.php?t=162

:-)

weekend1975 - 2008-11-04, 14:06

Dzięki. Spróbuje z tymi preparatami z artukułu od Olona. zobaczymy co będzie się działo i napisze jak efekty. Jeszcze raz dzięki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group