To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Dziwne pytanie...

Anonymous - 2008-10-18, 20:41
Temat postu: Dziwne pytanie...
Witam, znalazłem ladny okaz grabu, jednak spodobał mi sie korzeń, bo jest "marchewkowaty" i tu moje pytanie, czy jezeli by wsadzić zielonym do dołu, zeby pien i gałęzie pełniły role korzeni to czy byla by szansa ze z korzenia zaczną kiełkowac liscie?
Pozdrawiam

Anonymous - 2008-10-18, 21:05

Zastanów się nad tym.. Usiądź, narysuj sobie roślinkę, znajdź w internecie przekroje, weź pod uwagę jakie ilości wody trzeba dla wyżywienia rośliny, jak i czym ją pobiera, jak oddycha..


Technicznie chyba jest możliwe, ale to u roślin ze strefy tropikalnej gdzie to wszystko jest szybsze.. Są rośliny które szybko się tak adaptują..

Ale raczej nie uda się to przy nagłej zmianie... I na pewno konary nie staną się korzeniami.. Mogły by z nich wyrosnąć korzenie. Jak w odkładzie powietrznym. Ale to trwa na tyle długo, że korzenie by wyschły.. A konary zgniły. Całość drzewa by uschła.

Anonymous - 2008-10-18, 21:39

Wiesz, myslalem nad tym, ale moje pytranie nie wynika z niewiedzy, tylko z pewnego doswqiadczenia, mojemu znajomemu udało sie wychodowac roslinke odwrotnie, znaczy wsadził łodyzke do ziemi a korzen byl w górze, i wlasnie mu niedawno zaczelo puszczac listki.
pozdrawiam

Anonymous - 2008-10-18, 21:50

To była łodyżka.. w sensie, że była z obu stron obcięta i dół był u góry, a góra u dołu?.

Duże drzewko ma raczej zbyt duże zapotrzebowanie na wodę, żeby tempo wzrostu korzeni wystarczyło.

Anonymous - 2008-10-18, 22:07

Ok zgodze sie z tobą....ale jest jeden mankament akurat w tym grabie, to jest malutka siewka, z tymze korzen jest w srednicy taki jak 5 czy 6 pniów tejze siewki :D
Mnich - 2008-10-19, 12:41

Masz jakąś fotke tego korzenia to rzuć!!! cgętnie to zobacze :-) ) Pozdrawiam Mnich !
Jacek Grzelak - 2008-10-19, 12:48

w grabie nie ma szans , ponadto u znajomego listki wyszły z łodyżki , nie z korzeni :-|
Anonymous - 2008-10-19, 14:11

Fotki niestety nie załącze, bo korzen siedzi w ziemi, nie bede nic kombinował, zostawie go na jakies 2 lata , ewentualnie bede go delikatnie przycinał bo jest jeszcze malutki. I żeby nie zasmiecac forum to mialbym kolejne pytanie, czy klon palmowy mozna rozmnażać przez włożenie odciętej gałązki do ziemi?
Mnich - 2008-10-19, 17:55

Więc posłuchaj Jacka wie co pisze :-) nara
slowikp - 2008-10-20, 07:42

Klony rozmnaża się w różne sposoby. Do wody raczej nie tak rozmnaża się rośliny powiedzmy pokojowe. Klon sadzonkowanie, odkłady powietrzne, nasiona. Trzeba wiedzieć kiedy robi się jaki zabieg i jaki gatunek klona się posiada itd, itd. Ten temat jest gdzieś na forum


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group