To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Prośba o ocenę

Anonymous - 2008-10-16, 02:29
Temat postu: Prośba o ocenę
Ciekaw jestem waszej oceny ... do wykonania są jeszcze dwa jin’y, ale z nimi poczekam przynajmniej do wiosny.

Jestem początkujący i liczę na konstruktywną krytykę pierwszego mojego działa

http://www.fotobar.pl/1.jpg

Anonymous - 2008-10-17, 08:19

Czyżby aż tak źle :cry:
Anonymous - 2008-10-17, 11:18

wedlug mnie te drzewko jest piękne :-)
fidelpatcha - 2008-10-17, 12:00

Piękne może jeszcze nie, ale może być przyzwoicie.
Materiał masz taki sobie i mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę. Ułożenie jednak wstępne już masz, tak że pobawiłem się trochę w wirt. Może być to oczywiście wróżenie z fusów, jako że nie widzę rośliny w całości.
1. Dwie dolne gałęzie do wycięcia wg mnie - za lekkie w porównaniu do trzeciej.
2. Czubka nie wypuszcza się tak do góry, jeśli odpowiednio nim wykręcisz i puścisz w dół na pewnej wysokości to nowym czubkiem robisz jedną z bocznych gałęzi, a sam czubek staje się gałęzią. Zrób to tak, by na szczycie mieć w miarę okrągłą czapkę (patrząc z góry)
3. Największą gałąź przygnij mocniej w dół, a pozostałym mocno odchodzącym od pnia nadaj więcej ruchu.
4. Jeśli się da - nadaj większy ruchu pnia, ale obawiam się że musiałbyś przedrutować .
Może wyjdzie Ci coś podobnego jak na wircie, a następnym razem kup znacznie starszą roślinę z masywniejszym pniem.

Mnich - 2008-10-19, 13:11

Cześć!!! moim zdaniem niezły zaczątek Bonsai. Popracój nad jin i bedzie dużo lepiej.
Anonymous - 2008-10-19, 16:15

Te niższe gałęzie, które fidelpatcha poradził Ci usunąć, można zamienić w jin. :-)
Mnich - 2008-10-19, 17:47

No i tak sie przyjrzałem bliżej jak odrutowałeś pień !! ! Bardzo spoko :-) )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group