To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Moje pierwsze wypociny

Arrrr - 2008-10-10, 12:54
Temat postu: Moje pierwsze wypociny
Witam odważyłem sie wam pokazać moje pierwsze drzewko.
oceńcie jak wyszło.

armin - 2008-10-10, 17:28

Brawo za odwagę. Tym bardziej, że jeśli to Twoje pierwsze formowanie, to gratulacje. Kilka rzeczy pozostawia trochę do życzenia - szczególnie drutowanie i prawe jiny (dlaczego zdecydowałeś się na taki haczyk?). Najważniejsze, że masz wizję drzewka. Teraz bądź cierpliwy i zagęszczaj.
Anonymous - 2008-10-10, 18:31

Problemem moze byuc zielen, ktora jest bardzo wysoko. Dodatkowo przydaloby sie ciasniej zadrutowac. Drut jest zbyt gesto i zbyt odstaje.
Arrrr - 2008-10-10, 18:53

Co do haczyka to chodzę drugi dzień i oglądam i myślę jak to zmienić. Co do drutowania poprawie masz racje Sverting. a co do zieleni nie miałem nic niżej ciekawego :cry:
Mam jeszcze pytanko co do zimowania czy mam jakoś zabezpieczać taką doniczkę czy wystarczy tylko otulina????

Anonymous - 2008-10-10, 18:57

Jeśli mozesz, to wkop doniczke w ziemie.
Arrrr - 2008-10-10, 19:00

No właśnie nie mogę wynajmuje mieszkanie w mieście mam tylko balkon. :-?
Anonymous - 2008-10-10, 20:00

Skrzynia. Na spód styropian. Warstwa piachu z torfem. Wsadzic do niej donice. Zapelnić do poziomu ziemi w donicy.

Dokladniej jest to opisane na forum w tematach o zimowaniu.

Daniel J. - 2008-10-10, 21:36

ech fachowcy. gdzie tu widac drzewko :!: bac jego poczatek . to co widac to masakra krzaka . czeka CIE sporo pracy , moze drzewko wyglada lepiej niz na zdjeciu ale jak dlamnie to tylko brawo za odwage i dobre checi . ale to tylko praca praca warsztaty i jeszcze warsztaty :beer:
Arrrr - 2008-10-10, 21:46

aż tak źle :oops: ??
Co do warsztatów szkoda że u mnie sie tak mało dzieje w tej sprawie.
W Lubelskiem to prawie nic.......Gdzie najbliżej warsztaty???

pawel18 - 2008-10-11, 16:45

do warszawy masz chyba najblizej , moze beda cos robic w pazdzierniku to wpadnij do nich na polczynska
Arrrr - 2008-10-11, 19:32

no z tego co sprawdzałem warsztaty są na tygodniu a ja nawet soboty mam pracujące. Cóż robić? Może na wiosnę coś sie wymyśli.
armin - 2008-10-12, 09:40

Warsztaty obecnie nic do drzewka nie wniosą, bo nie ma na czym pracować. Za jakieś dwa lata - owszem. Jeśli chodzi o wypowiedź Daniela, to się nie zgodzę ze stwierdzeniem, że nie widać początków drzewka. Początki są. I w dalszym ciągu uważam, że wszystko przed nim.
Arrrr - 2008-10-12, 16:15

No wydawało mi sie że aż tak zle nie wyszło. No ale myślę że na warsztaty i tak musze sie wybrać i sie podszkolić. Może sie uda 18-tego w Warszawie.
Anonymous - 2008-10-17, 11:46

ja nawet niewiem zabardzo coto są warsztaty :roll: ;-) :-D :-P :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group