To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Nie chce czekać do wiosny

Anonymous - 2008-09-30, 19:24
Temat postu: Nie chce czekać do wiosny
Mam dla was pytanie i proszę o odpowiedź.

Nie chce czekać do wiosny z wykopaniem swojego drzewka, przez ten czas może mi się coś odwidzieć... Choć boję się żeby nic się drzewku nie stało.
Wiele już czytałem artykułów, ale mam pytanie. Jakie warunki zapewnić drzewku i co zrobić żeby jak najlepiej przetrwało zimę. Co mam robić obcinać korzenie, czy czymś zakryć.
Mam miejsce na drzewko i pokrótce je opiszę: jest na zachodnim oknie na parapecie pod którym jest kaloryfer i okno z przodu.
Proszę pomóżcie mi co mam zrobić z drzewkiem??

Ronin - 2008-09-30, 19:29

Mówimy o in czy outdoor? Z tego co napisałeś to chcesz kopać drzewo-rozumiem, że yamadori- i trzymać je w domu, tak?
darkeuphoria - 2008-09-30, 19:30

Czy ja dobrze zrozumiałam, że chcesz wykopać drzewko z natury i postawić w domu na parapecie z kaloryferem? :-|
Anonymous - 2008-09-30, 19:43

jeski...
nie oto mi chodzi ktoś inny mi powiedział, że mogę sobie sosnę albo klonika małego zrobić jako bonsai. i chciałem wykopać z lasu małe sadzonki i co mam zrobić żeby mi nie kipnęły w zimę bo chciałem trochę poczekać i przez zimę odrutować potem wiosną przesadzić itd.
I jakie mam warunki zapewnić drzewku żeby przeżyło.

Ronin - 2008-09-30, 19:57

Kopiesz sosnę do polowy września bądź na wiosnę->wsadzasz ją w donicę->czekasz minimum 2 lata-> zaczynasz zabawę typu drutowanie, formowanie.
Kopiesz klon->wsadzasz go w donicę->czekasz rok->zaczynasz zabawę. Z liściakami można trochę szybciej jeśli widać, że roślina jest zdrowa.
Poczytaj o indoor i outdoor-gatunki. Żadne drzewo z naszej strefy klimatycznej nie nadaje się do hodowli domowej (blokowej w pomieszczeniu).
Poczytaj o wykopywaniu roślin-terminy, wszelkie rady i uwagi, relacje z wykopek. Czekasz do wiosny, czytając przez ten czas wszystko co jest związane z bonsai i ogrodnictwem (sadzenie, przesadzanie itd.), wszystko o okresach wegetacyjnych roślin, wszystko o budowie roślin a na samym końcu poradnik małego ślusarza-dział ostrzenie narzędzi i wtedy dopiero idziesz i kopiesz. Powodzenia.

Anonymous - 2008-09-30, 20:04

Ok dzięki. Czyli mówisz że żadne polskie drzewo nie nadaje się do hodowli domowej tak??
darkeuphoria - 2008-09-30, 20:08

Tak :)
Ronin - 2008-09-30, 20:09

Żadne drzewo z naszej strefy klimatycznej, a nie tylko polskie.
Anonymous - 2008-09-30, 20:09

To jak mam fikusa kupić i co poza nim ??
Ronin - 2008-09-30, 20:24

Jeśli tylko zastosujesz się do moich wskazówek to znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań, które z pewnością prędzej czy później zadasz.
darkeuphoria - 2008-09-30, 20:37

Fikusa możesz wykopać np. w Indiach ;> albo kupić na allegro, w kwiaciarni lub innym takim miejscu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group