To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Czy to mączniak ?

slowikp - 2008-07-22, 07:35
Temat postu: Czy to mączniak ?
Czy to mączniak ?
Jacek Grzelak - 2008-07-22, 12:42

Tak , niestety i to dość mocno rozwinięty ;/ :roll: :-|
slowikp - 2008-07-22, 15:35

Jacek dzięki. Tak myślałem, ale chciałem się upewnić. Mam takie dwa dąbki, więc zaczynam z nim walczyć. Temat zamknięty.
Jacek Grzelak - 2008-07-22, 17:21

nie zamykaj tematu , bowiem w przyszłym sezonie musisz rozpocząć walkę już w marcu , 2 krotny oprysk miedzianem (jeszcze przed wybiciem pąków ) następnie , już w sezonie naprzemiennie opryski takimi preparatami jak nimrod , folicur , i falcon . Nie czekaj na pojawienie się objawów , staraj się pryskac zapobiegawczo , czyli regularnie przez cały sezon , roslina zaatakowana , nie nadaje się absolutnie na wystawę (to tak na dalszą przyszłość ) , a i solidnie zwalnia przyrost :roll: :-) ;-)
EnDiK - 2008-07-22, 20:18

ja mam taki sam problem. Co to jest tan miedzian :?: Na klonach tez mozna stosowac ta metode :?:
Jacek Grzelak - 2008-07-22, 23:49

Tak , i na klonach i na wszystkich innych liściastych outdoor warunkiem jest zrzucanie przez nie liści na zimę , a miedzian to jeden z podstawowych środków grzybobójczych , stosuje się go w stanie bezlistnym , gdyż dość często doprowadza do poparzenia liści :roll: :-) ;-)
Olon - 2008-07-23, 07:05

dodam jeszcze że miedzian pozostawia taki zielonkawy nalot na roślinach przez jakiś czas, dlatego stosuję go nawet wcześniej niż Jacek zaleca, czyli z początkiem zimy, zanim przyjdą pierwsze śniegi. Jego skuteczność jest taka sama, a na wiosnę nie ma po nim śladu. Mówimy oczywiście o outdoorach :] .


Przy okazji, jeśli ktoś z czytelników ma problem z brzoskwiniami w ogrodzie (kędzierzawość liści), to gorąco polecam ten środek. Stosować identycznie jak opisałem wyżej, tylko w większym stężeniu (patrz opis na opakowaniu).
:-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group