To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Karmona , ciągłe opadanie liści

Anonymous - 2008-06-27, 11:52
Temat postu: Karmona , ciągłe opadanie liści
cześć wszystkim
mam znowu problem z moja carmoną ...mam 4 bonsaje ale ciągły kłopot tylko z tym jednym drzewkiem :cry:
najpierw na liściach pokazują sie jakieś plamy, kropki, później liście żółkną po czym opadaja i tak jest juz od jakiego czasu, ponad pól roku temu było podobnie ale wówczas przyczyna były robaki i juz wszystko było ok, rosła jak szalona i cos sie stalo i nie potrafi mi nikt pomóc, jedziłam z nia po kwiaciarniach , centrach ogrodniczych i nic..dawali tylko jakies preparaty (Decis Topsin Actellic Talsar), pryskałam i NIC.... może Wy mi pomożecie ??

ogrodnik - 2008-06-27, 11:57

Poczytaj o prawidłowym podlewaniu, o mchu w doniczce. I sprawdź czy drzewko nie potrzebuje przesadzania, jaką ma ziemię, czy ma drenaż w doniczce.
Anonymous - 2008-06-27, 12:12

czytałam nie raz o tym, mam 4 sztuki drzewek, umiem dbac o nie, nie było do tej pory problemu, nawody, specjalna ziemia do bonsai i inne sposoby pielęgnacji w tym "rozmowa" ;-) doniczka jeszcze jest ok, w przyszłym roku będzie zmiana, drenażu nie mam ..... myślisz, ze przyczyna tkwi w złe pielęgnacji tzn ze czegoś jej brakuje bo jai narzeczony podejrzewaliśmy jakiegoś grzyba bo napewno nie robactwo?
szef - 2008-06-30, 13:52

Problem zapewne tkwi w ziemi, przez co gniją korzenie. Karmona nie lubi mieć ciągle mokro, a przy tym podłożu (mech moze nam duzo powiedziec o ziemi jaka jest w doniczce) raczej tak własnie jest.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group