To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Jak uformować tego fikusa?

Anonymous - 2008-05-18, 16:03
Temat postu: Jak uformować tego fikusa?
Cześć,
jakiś czas temu kupiłem ładnego fikusa. Zastanawiam się czy by go nie poprzycinać, żeby ładniej wyglądał. Czy jeżeli chce z niego zrobić bonsai powinienem też poprzycinać korzenie i przesadzić do płytszej doniczki, czy wystarczy poprzycinać gałązki? Co radzicie?

Tutaj zdjęcie:
http://img154.imagevenue....4_122_881lo.JPG

Bunny - 2008-05-19, 00:52

według mnie powinieneś jak narazie przerzedzić drzewko na jesie. teraz to juz za puźno rzeby cośz nim robić. zrób zdjęcia z kilku stron i spójrz ne temat jak poinno się fotografowaćbonsai bo na fotce nie widać nic oprócz liści.... więc nie możana też nic doradzić co do kształtu bo... w ogóle go niewidać!?
Anonymous - 2008-05-19, 06:08

Bunny, pomijając tajemniczą ortografię, nie potrafię zrozumieć sensu twoich "rad": jak to FIKUSA PRZERZEDZIĆ NA JESIEŃ, BO TERAZ JUŻ ZA PÓŹNO???

"Rada"miałaby jakiś sens, gdyby chodziło o outdoor, ale FIKUS? Po pierwsze można go ciąć w każdej porze roku, a po drugie - przerzedzać go akurat na jesień, kiedy wiadomo, że zaczną się krótkie dni i fikus wypuści jedynie długie, blade odrosty...

slowikp - 2008-05-20, 06:46

Ja swoje beniaminy tnę kiedy mi się podoba, nie czekam na jesień i maja się całkiem nieżle.A ze zdjęcia nic nie widać
Golden - 2008-05-20, 15:15

Przyciąć musisz na pewno bo ma za dużo tych gałęzi, ale daj lepsze foto ( z boku a nie z góry )
Anonymous - 2008-06-02, 18:13

wytnij frontowe gałęzi i dopiero zrób fote by popatrzeć co z drutowaniem i przycinaniem gałęzi.
to może być bardzo ciekawy fikus

kristofer001 - 2008-06-02, 23:15

Arti55 Zachowaj takie rady dla siebie ok! bez obrazy, ale po to byl zalozony temat aby dowiedziec sie co zrobic z tym fikusem, a nie michal 1340 powycina frontowe galezie i co wtedy? Mozliwe, ze usunie te ktore beda najbardziej odpowiednie do dalszego formowania :!:

A Golden ma racje lepsze foto!!

Anonymous - 2008-06-03, 18:57

Tylko czy ten fikus to nie "wiandi"? Bardzo łamliwy materiał. Również takiego posiadam i uważam ze jak juz to go przyciąć i czekać na nowe odrosty i formowac odciągami. Do drutowania to się nie nadaje łamią się gałązki grubości zapałki.
Ps.
http://www.przyjacielebon...ighlight=#28013



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group