To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Serissa w wazonie

fidelpatcha - 2007-11-13, 07:54
Temat postu: Serissa w wazonie
Witam. W ramach eksperymentu postanowiłem pobawić się z inną koncepcją pojemnika na drzewko. Chodził za mną pomysł posadzenia w leżącej wazie i powiedzmy, że to co zrobiłem jest przymiarką do docelowej koncepcji. Zdobyłem po prostu mały utrzaskany wazonik i postanowiłem najpierw na nim spróbować.
Wazonik ceramiczny, uszczerbienie jakie miał zostało powiększone, w obecnym dnie wywierciłem dwa otwory odpływowe, a aby uzyskać stabilność całości, skorupy wykorzystałem jako nóżki i dokleiłem je do wazonu. Drzewko jak widać to serissa - klasyczny marketsai jeszcze nie ruszany. Teraz tylko czekam, czy przeżyje, gdyż wywijana doniczka znacznie utrudniała wydobycie rośliny.
Czekam na opinie.


ogrodnik - 2007-11-13, 15:20

Pomysł :ok:
Kształt wazonika przypomina mi kolumnę, a wzorek na nim kojarzy się z greckim więc brakuje mi tu tylko otoczenia-jakichś greckich ruin :lol:

Olon - 2007-11-16, 17:34

Pomysł bardzo ciekawy.
Muszę przyznać, że masz oko do takich kompozycji, bo mimo że przymiarka , to już mi się podoba :]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group