To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Dąb-brązowe plamy na liściach

Anonymous - 2007-07-30, 11:39
Temat postu: Dąb-brązowe plamy na liściach
Ostatnio załważyłem na liściach mojego dąbka brązowe plamki, wie ktoś jaka może być przyczyna ?. Obejrzałem drzewko i ziemie dokładnie ale nie załważyłem żadnych robaków. Drzewko przez jakiś czas stało w zacienionym miejscu, później przeniosłem je na słońce czy to może być przyczyna ?
ogrodnik - 2007-07-30, 11:43

Może przesuszenie w czasie upału, a może przypalenie przez zbyt ostre słońce.
Anonymous - 2007-08-11, 12:55

Na liściach jest coraz więcej brązowych plam, niektóre liście są już całe brązowe. drzewko stoi w pół cienistym miejscu podlewam je regularnie. co robić ? :?: :?:
Jacek Grzelak - 2007-08-11, 13:44

Drzewko było prawdopodobnie pozyskane w tym roku , wiosną ruszyło siłą rozpędu , jednocześnie nie ukorzeniło się jeszcze na tyle dostatecznie by znosić dość trudne jednak warunki na pełnym słonku , owiewane podmuchami gorącego powietrza , więc zachowuje się jak po przesuszeniu , ratunkiem może być jedynie półcień , lekko wilgotna gleba i nie narażaj go więcej w tym sezonie na zmiany warunków bytowania , jeśli dotąd go nie nawoziłeś , masz jakieś 50 % szans że przetrwa ten kryzys , jeśli jednak zapodałeś nawóz , to marne szanse :cry: :roll: :-) ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group