To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Mój liguster

Anonymous - 2007-06-16, 17:56
Temat postu: Mój liguster
Proszę o pomoc w kształtowaniu - co mu zrobić... ;)
Wiem, że jest to drzewko ukształtowane, ale chodzi mi głównie o odpowiednie naciągnięcie gałęzi i czy może czegoś się z nich nie pozbyć, albo przerzedzić???
Co wy o tym sądzicie??

Przyznam się, że raz już go obcinałem i przycinałem - chyba jako tako wygląda, moje zabiegi skupiły się głównie na przycięciu nowych odrostów do 1 pary liści.

Czekam na wszelkie opinie -> tylko błagam nie piszcie, że nie wiecie czemu i po co ludzie kupują drzewka już ukształtowane, bo to nadaje się na odrębny topic, a mi chodzi o opinie odnośnie przyszłego kształtowania i obecnego wyglądu. :)

Daniel J. - 2007-06-16, 18:46

no fajowe jak mozesz to napisz ile dales za to cudo. a co do drzewka to ono jest juz uformowane mozesz je utrzymywac w tej formie co jest takie tez jest fajne
Anonymous - 2007-06-16, 19:20

delete
Anonymous - 2007-06-16, 19:32

Bo bonsaiści są konsumpcyjni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Drzewko jest super, przynajmniej jak dla mnie :spoko: Ja też kupiłam parę juz ukształtowanych, bo dlaczego nie? Stoją sobie i ładnie wyglądają, a przy okazji mogę się podciągnąc w opiece i utrzymaniu formy. I zauważyłam jedno - jak tak dłużej pooglądam roslinkę ze wszystkich stron, to pomysły dotyczące kształtowania same przychodzą, czego i Tobie życzę Jacku :mrgreen: Na fotkach nie widać wszystkich gałęzi dokładnie, więc trudno o jakieś konstruktywne rady.

Anonymous - 2007-06-16, 19:40

ja bym mniejszył poprostu chmurki przycioł je i tyle chyba nic wiecej nie zrobisz ... ale moze ktoś wpadnie na inne pomysły
Anonymous - 2008-11-02, 23:12

delete


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group